Zrzuciłyśmy kilka, kilkanaście albo więcej kilogramów. Z radością patrzyłybyśmy na siebie w lustrze, ale niestety brzuch, uda i pośladki przypominają nam o tym, jak jeszcze niedawno wyglądałyśmy. Mianowicie znajduje się na nich dużo zbędnej skóry.
Walka z cellulitem
To, jak wygląda ciało po odchudzaniu, zależy od liczby zrzuconych kilogramów, tempa chudnięcia, aktywności ruchowej i właściwości tkanki łącznej konkretnej osoby. Są ludzie z tzw. hipermobilnością konstytucjonalną, która objawia się brakiem w organizmie jednego z rodzajów kolagenu. Ich skóra jest bardzo rozciągliwa i wiotka. To one mają największe kłopoty, ponieważ po zakończeniu diety skóra nie może się obkurczyć. Jak rozpoznać hipermobilność? Manifestuje się ona także niezwykłą giętkością ciała. Pozwala na przykład bez problemu wykonywać bardzo niskie skłony albo np. szpagat.
Każda z nas może długo wymieniać zalety wynikające ze zrzucenia wagi. Ładniejszy wygląd, lepsze samopoczucie, dobrze leżące ubrania, większa sprawność fizyczna, poprawa stanu zdrowia oraz wiele innych. Wydawać by się mogło, że schudnięcie nie ma właściwie żadnych minusów. Niestety, tak nie jest. Osoby, które pozbyły się kilkunastu i więcej kilogramów, z przerażeniem zauważają, że nagle mają za dużo skóry. Na udach, ramionach i brzuchu, czasem nawet na twarzy i szyi pojawiają się – mniejsze i większe – zwiotczałe fałdy. Niejedna z nas po przejrzeniu się w lustrze zanosiła się płaczem. I pojawia się myśl, że może cała ta dieta, cały ten wysiłek poszły na marne. Że może lepiej było mieć nadwagę, ale przynajmniej jędrne ciało. Zamiast się zadręczać, pomyślmy raczej, czy możemy przecież coś z tym zrobić.
Odrobina wysiłku.
Odchudzanie jest kosztowne, to fakt. Dlatego tam, gdzie to możliwe, warto zaoszczędzić choć kilka złotych. Niektóre domowe zabiegi kosztują grosze, a są naprawdę skuteczne. Jeden z nich to masowanie ciała na sucho. Potrzebna jest do tego owalna szczotka z naturalnego włosia, a w ostateczności naprawdę szorstka rękawica frotte. Wykonując koliste ruchy, należy energicznie wymasować całe ciało, zaczynając od lewej stopy i kierując się ku sercu. Brzuch masuje się kolistym ruchem, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaczynając od pępka i stopniowo zataczając coraz większe kółka.
Drugi skuteczny i potrzebny zabieg to pilling. Aby poprawić jędrność skóry i doskonale ją wygładzić, warto użyć drobnoziarnistej soli morskiej, zwilżonej wodą. Masuj nią skórę już po umyciu pod prysznicem i spłukuj najpierw ciepłą, a potem chłodną wodą.
Kolejny zabieg to masaż kostkami lodu. Owija się je w kawałek bawełny i masuje kolistymi ruchami brzuch i te miejsca, w których skóra ma tendencję do wiotczenia. Uwaga! Jeśli masz problemy z częstymi infekcjami pęcherza moczowego, nie masuj dołu brzucha. Zawsze, kiedy nacierasz brzuch balsamem, na zakończenie oklep go otwartą dłonią tak, żeby się zaróżowił, a potem wyszczyp dokładnie, chwytając dość grube fałdy skóry między palec wskazujący i kciuk, i delikatnie je zaciskając.
Ujędrniające kosmetyki
W skórę brzucha regularnie wcierajmy preparaty poprawiające jej elastyczność, albo tabletki antycellulitowe. Jedne i drugie zawierają aktywne substancje, które poprawiają mikrokrążenie, uelastyczniają naskórek, przyspieszają spalanie tłuszczu i ułatwiają wydalanie toksyn. Szukajmy kosmetyków m.in. z algami, bluszczem, kofeiną, żeń-szeniem.
Skóra dobrze odżywiona
My jesteś na diecie, ale nasza skóra nie. Jednym z najważniejszych składników niezbędnych jej do tego, by dobrze wyglądała, są kwasy omega-3 i omega-6. Najlepsze i najbogatsze ich źródła to tłuste morskie ryby, siemię lniane i olej lniany (tłoczony na zimno, nierafinowany). Dlatego nawet najskrupulatniej licząc kalorie, nie rezygnujmy co najmniej dwa razy w tygodniu z porcji łososia albo halibuta, codziennie do porannych płatków dosypujmy łyżeczkę mielonego siemienia, a sałatę i gotowane warzywa skrapiajmy olejem lnianym. Możemy też łykać kapsułki zawierające kwasy omega, ale zawsze najlepiej czerpać wszelkie składniki pokarmowe z jedzenia.
Skóra potrzebuje także białka (serwatka zawiera go dużo więcej niż biały ser), cynku (pestki dyni), witamin A i E (oleje roślinne), żelaza (czerwone mięso, fasola, soczewica, żółtka jaj)., a nawet kilkunastu tysięcy złotych.
Pamiętajmy o mięśniach
Dla jędrnego wyglądu brzucha ich stan jest równie ważny, jak kondycja skóry. Nie zapominajmy więc o gimnastyce. Świetne są klasyczne brzuszki, które znakomicie modelują tę część ciała. Łatwiej i przyjemniej robić je na specjalnej piłce fitnessowej (do kupienia od 30 zł). Klasyczne nożyce pionowe (z ugiętymi nogami) spłaszczają natomiast brzuch i napinają skórę.
Preparaty na cellulit
Skutecznym preparatem zwalczającym cellulit są tabletki na cellulitis o nazwie Cellinea. By wzmocnić ich efekt warto wypróbować również żel o tej samej nazwie wspomagający działanie tabletek. w parze obydwa środki na cellulit niepostrzezenie uporają się ze skórka pomaranczowa na twoim ciele.
Tagi: Cellulit, piling, preparaty antycellulitowe, skóra, tkanka tłuszczowa
Podobne artykuły
- Masaż-balsam dla ciała.
- Liposukcja – odsysanie tłuszczu.
- Laserowa walka z cellulitem.
- Sposób na cellulit i rozstępy.
- Cellulit w ciąży.
2dictatorship…
…