Chociaż gabinet kosmetyczny czy salon dermatologiczno-kosmetyczny kojarzy się bardziej z oczyszczaniem organizmu, zabiegami dotyczącymi twarzy, paznokci czy dłoni, to oferuje jednak wiele skutecznych zabiegów, które uaktywniają podskórne krążenie. Dlatego też liczne metody zwalczania cellulitu nie tylko upiększają ciało, ale mają duży wpływ na detoksykację organizmu.
Nie łatwo jest pozbyć się tkanki tłuszczowej , ale cellulit, choć w dużej mierze się z niej składa, to jeszcze trudniejszy przeciwnik. Do tego problem nie dotyka jedynie osób z nadwagą , ale również szczupłe osoby. Organizm kobiety odkłada tkankę tłuszczową, bo m.in. w niej wytwarzane są żeńskie hormony- estrogeny. W organizmie znajdują się komórki odpowiedzialne za magazynowanie zapasów energetycznych w postaci tłuszczu, oraz spalania tych zapasów, kiedy organizmowi potrzeba więcej energii. Komórki te nazywane są adipocytami. Kiedy szwankuje krążenie i tkanki nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu i mikroelementów nie mogą spalić zapasów. Wtedy właśnie spowalnia odnowa komórkowa, usztywniają się włókna tkanki łącznej, które zamykają w pułapce komórki tłuszczowe. Powstają wtedy gąbczaste struktury, często bolesne, gdyż sztywna tkanka łączna, nie tylko odcina dostęp do naczyń krwionośnych, ale więzi też włókna nerwowe. Struktury te gromadzą mnóstwo toksyn, więc rozbicie ich jest głównym celem podczas procesu odtruwania organizmu. Niestety trzeba pogodzić się z faktem, że proces ten będzie trwał dość długi czas, niezależnie od tego, czy walkę podejmiemy na własną rękę, czy poddamy się specjalistycznym zabiegom. Najlepiej jednak działać na dwa sposoby i zabiegi wspomagać radykalnymi działaniami w domu.
Trzy zasady codziennej pielęgnacji
1. piling. Regularne złuszczanie martwego naskórka ułatwia wchłanianie składników zawartych w preparatach antycellulitowych. Stosując pilingi należy masować całe ciało, zaczynając od stóp, rytmicznie posuwając się w górę. Pozwala to uaktywnić mikrokrążenie podskórne, dzięki czemu łatwiej eliminują się toksyny z okolic dotkniętych cellulitem.
2. naprzemienne bicze wodne. Silny strumień prysznica działa jak masaż. A zmiana temperatury stymuluje krążenie w całym ciele. Wodny masaż kończymy zawsze chłodnym natryskiem.
3. preparaty antycellulitowe. Jeśli są to balsamy czy kremy aplikujmy je na skórę dopiero po zastosowaniu piklingu i biczów wodnych. Ta kolejność zwiększa szanse na penetrację składników aktywnych, a pobudzone mikrokrążenie wspomaga ich działanie. Również godne polecenia są tabletki antycellulitowe jo nazwie Cellinea, które jako sprawdzony suplement diety wspomogą walkę z niechcianą skórka pomarańczowa.
Można również poddać się zabiegom kosmetycznym czy nawet operacjom plastycznym. Niestety pochłaniają one nasz czas, nie zaliczają się również niestety do tanich ponieważ najtańszy zabieg w gabinecie kosztuje w granicach 350-400zł i są to ultradźwięki, które poprawiają jędrność skóry. Zabieg pobudza przepływ płynów ustrojowych i dotlenienia tkanki. Lipoliza kosztuje w granicach 500zł, polega na wstrzykiwaniu preparatu zawierającego fosfatydylocholinę- substancję, która powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych. Po wykonaniu zabiegu może pojawić się siniak, uczucie swędzenia, pieczenia lub lekki obrzęk. Do znacznie drozszych zaliczamy liposukcję wodną, która w zależności od obszaru ciała, na którym jest wykonywana waha się nawet w granicach 4.000zł. Zabieg polega na wypłukaniu wodą wzbogaconą o środki znieczulające i obkurczające naczynia krwionośne, tkanki tłuszczowej. Należy również wymienić jeszcze lipolizę laserową. Zabieg polega na niszczeniu przez promień lasera błony komórek tłuszczowych, a jednocześnie zamykaniu rozszerzonych naczyń krwionośnych. Po zabiegu do 3 tygodni można odczuwać ból, w okolicach, z których była usuwana tkanka tłuszczowa. Cena w zależności od obszaru waha się od 2.000-7.000tys.
Nie każda z nas może pozwolić sobie na takie zabiegi, choć każda chciałaby mieć nieskazitelnie gładką skórę. Czy nie lepiej wypróbować tabletki na cellulit Cellinea, któr nie przysparzają zbędnego bólu, ich cena jest znacznie niższa od zabiegów w gabinetach, są przede wszystkim bezpieczne, a co najważniejsze skuteczne!
Tagi: Cellinea, Cellulit, piling, preparaty antycellulitowe, tkanka tłuszczowa, zabiegi kosmetyczne
Podobne artykuły
- Cellulit i jego klasyfikacje.
- Laserowa walka z cellulitem.
- Zdrowa likiwdacja cellulitu
- Cellulit? skąd się właściwie wziął?
- Liposukcja – odsysanie tłuszczu.
[...] myślą, jaka każdej z nas w pierwszej kolejności przychodzi do głowy, jest zabieg w gabinecie dermatologii estetycznej lub u wykwalifikowanej kosmetyczki. Niestety taki zabieg sporo kosztuje. Jednorazowy wydatek [...]
[...] ponieważ nawet chude kobiety cierpią z powodu cellulitu. Badania wykazują, że 90% kobiet ma cellulit w obrębie swojego ciała . Pozostaje tylko małe 10% kobiet, które są rzeczywiście wolne od [...]
1shyness…
…
3spontaneity…
…