Dwadzieścia lat temu walka z cellulitem była toczona przez co drugą kobietę po trzydziestce. Dzisiaj na celulit cierpi prawie każda kobieta. Nawet wiele dziewcząt, już w okresie dojrzewania, można zaobserwować zmiany skórne na udach i biodrach. Początkowo nadano im nazwę cellulitis uważając, że jest to zapalenie tkanki na tle reumatycznym. Końcówka -itis oznacza w języku medycznym stan zapalny. Obecnie używana jest nazwa cellulit lub chorobowe stwardnienie tkanki tłuszczowej.
Profesjonalnym okiem na cellulit
Najnowsze odkrycia wykazały, że cellulit to nic innego jak rozrośnięte komórki tłuszczowe jako skutek dysfunkcji układu limfatycznego. Dysfunkcja ta powoduje, że toksyny i produkty odpadowe przemiany materii nie są wydalane z organizmu. Ostatecznie zalegają w tkance tłuszczowej. Jej komórki rozrastają się tworząc twarde, czasami bolesne zgrubienia. Pokrywający je naskórek przypomina wyglądem skórkę pomarańczy. Drugą powodem wspomnianej dolegliwości jest nadmierne wydzielanie estrogenów czyli hormonów żeńskich, zwłaszcza w okresie dojrzewania, ciąży i przed menopauzą. Powoduje to zatrzymywanie wody w organizmie, a w konsekwencji degenerację komórek. Włókna kolagenowe w tkance łącznej ulegają nadmiernemu zgrubieniu i otaczają komórki tłuszczowe jak pancerz. Powstawanie cellulitu może być dziedziczne. Jest on też efektem siedzącego trybu życia, stosowania używek takich jak alkohol czy papierosy, oraz stresu.
Nie powinno utożsamiać się cellulitu z otyłością. Otyłość to koszmar obu płci. Cellulit raczej gnębi kobiety, nawet bardzo szczupłe. Rozwija się latami. Początkowo nie ma zadnych zewnętrznych objawów. Dlatego nie należy czekać, aż się pokażą, bo są wtedy bardzo trudne do zwalczenia. Nie pomagają intensywne diety odchudzające. Czasem, po schudnięciu, cellulit jest jeszcze bardziej widoczny. Żeby mu zapobiec, należy przestrzegać kilku zasad dotyczących odżywiania, trybu życia oraz zabiegów pielęgnacyjnych.
Czy likwidacja cellulitu jest możliwa?
Każdego dnia, na czczo, wypijamy szklankę soku ze świeżych owoców, wspomaga to przyswajanie witamin, minerałów i enzymów. Przyjmujmy dużo płynów- około dwóch litrów dziennie. Najlepiej wypłukuje toksyny czysta niegazowana woda. Doskonały wpływ mają również napary z ziół, takich jak koper, skrzyp, wiązówka błotna. Zielona herbata ma wiele zbawiennych właściwości – wzmacnia układ krążenia, “pożera” tłuszcze i oczyszcza organizm z toksyn. Jest więc cudownym napojem antycellulitowym. Należy wypijać dwie filiżanki dziennie.
Skuteczne środki na cellulit
Codzienną pielęgnacją ciała może być dwa razy w tygodniu przygotowana kąpiel z dodatkiem olejków aromatycznych, np. rozmarynowego lub jałowcowego. Jeśli mamy możliwość korzystania z sauny, do wody, którą polewamy kamienie, dodajemy po kilka kropli tych samych olejków. Raz w tygodniu należy złuszczyć naskórek na całym ciele. Używamy do tego celu peelingów i zwykłej soli kuchennej. Co dzień należy wmasować w zagrożone obszary skóry specjalny krem lub emulsję. Regularne ich stosowanie zapobiega, a nawet pomaga usunąć cellulit. Równie skuteczne są tabletki na cellulit. Efekty powinnyśmy ocenić same stosując suplement diety Cellinea.
Tagi: Cellinea, Cellulit, ciało, defekty sylwetki, likwidacja cellulitu, Pielęgnacja, piling, preparaty antycellulitowe, skóra, tkanka tłuszczowa
Podobne artykuły
- Cellulit? skąd się właściwie wziął?
- Cellulit w ciąży.
- Sposób na cellulit i rozstępy.
- Walka z cellulitem.
- Liposukcja – odsysanie tłuszczu.
2bituminous…
…