Cellulit a potocznie skórka pomarańczowa w słowniku medycznym nazywa się lipodystrofią. Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Cellulit to naturalny sposób gromadzenia zapasów tłuszczu w organizmie kobiet. Odkładający się w skórze bioder i ud tłuszcz, staje się rezerwą energii wykorzystywaną podczas ciąży. Zapas ten jest naturalnie zmniejszany podczas karmienia piersią, nie jest to jednak takie proste, o czym na pewno przekonało się wiele kobiet. Przede wszystkim dlatego, że gwałtownie nastąpiła zmiana naszego trybu życia, stałyśmy się mniej aktywne fizycznie, prowadzimy przeważnie siedzący tryb życia, jadamy coraz bardziej przetworzone produkty spożywcze, co niestety przyczynia się do tworzenia cellulitu. Może pojawić się już w okresie dojrzewania. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból. Cellulit występuje przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane jest przez nadmiar estrogenów w ich organizmie. Rzadko występuje u mężczyzn.
Czy likwidacja cellulitu jest możliwa?
Jest jednym z najczęstszych problemów skórnych. Według badań wynika, że boryka się z nim około 80% kobiet. Walka z nim nie jest łatwa. Wymaga przede wszystkim systematyczności w pielęgnacji, a często także zmiany przyzwyczajeń żywnościowych. Jeśli zaniedbamy ruch i odpowiednią dietę problem cellulitu nasila się i nieustannie nawraca. Mimo, ze cellulit nie jest chorobą, nie jest akceptowany i każda kobieta stara się podjąć z nim walkę. Nie jest to trudne, jeśli podejmujemy działania już w pierwszym stadium „skórki pomarańczowej”.
Kto jest narażony na atak cellulitu?
Cellulit najczęściej atakuje kobiety w czasie dojrzewania, w ciąży i przed menopauzą. Przyczyniają się do tego żeńskie hormony – estrogeny, a właściwie ich zbyt wysoki poziom w stosunku do progesteronu (innego hormonu żeńskiego wydzielanego przez jajniki). Te wahania pobudzają łańcuch reakcji, którego efektem są widoczne grudki i nierówności na udach, pośladkach, brzuchu, a czasem nawet na piersiach i wewnętrznej stronie ramion. Cellulit z zaawansowanym stadium może powodować nawet ból.
Sprawny układ limfatyczny pomaga w usuwaniu toksyn z komórek tłuszczowych ,a więc pośrednio zapobiega powiększaniu się cellulitu.
Walka z cellulitem
Nawet maleńkie nierówności na skórze ud i pośladków mogą powodować zaniepokojenie u niektórych ludzi. Odsysanie tłuszczu, dzięki któremu można pozbyć się podskórnej tkanki tłuszczowej, nie powoduje zmniejszenia cellulitu. Odchudzanie się także nie zlikwiduje jego objawów. Problem ten jest zbyt złożony. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z cellulitem jest połączenie zbalansowanej diety, ćwiczeń fizycznych oraz stosowania tabletek antycellulitowych. Przemysł kosmetyczny oferuje wiele kosmetyków przeznaczonych do skóry objętej cellulitem. Sprawdzonym i skutecznym preparatem są tabletki na celulit Cellinea, które eliminują efekt cellulitu na poziomie komórkowym, przywracając skórze gładki i jędrny wygląd.
Tagi: Cellinea, Cellulit, skóra, skórka pomarańczowa, tkanka tłuszczowa
Podobne artykuły
- Cellulit w ciąży.
- Cellulit i jego klasyfikacje.
- Cellulit na pośladkach
- Japoński sposób na cellulit.
- Liposukcja – odsysanie tłuszczu.
[...] głównych zalet masażu odchudzającego należą: 1. szybki spadek cellulitu 2. możliwość skupienia się na newralgicznych miejscach ciała 3. możliwość łączenia z [...]
[...] Cellulit potocznie zwany skórką pomarańczową, to nagromadzony tłuszczu w warstwie skórnej. Jego powstawanie spowodowane jest zmianami hormonalnymi i błedami dietetycznymi. Winowajcami są: sól, tłuszcz, cukier, kawa, papierosy, stres, mała aktywność ruchowa. Nieodpowiednia dieta dostarcza wyłącznie toksyn i pustych kalorii, z których nadmiarem organizm musi się uporać, nie zapewnia zaś uodporniających składników odżywczych ani minerałów. Skóra rezygnuje z walki i pozwala na odkładanie się w tkance podskórnej toksyn i tłuszczu, deformację naczyń żylnych i komórek. Efekt tego uwidacznia się w postaci grudkowatej skóry. [...]
3soluble…
…
3cornwall…
…